Svinica 2019

W dniach  5-7 lipca jedenastu trampkarzy wraz z trenerem Michałem Góreckim i z delegacją na czele z Prezesem klubu Marcinki p. Aleksandrem Woźniakiem i Wójtem Gminy Bralin p. Piotrem Hołosiem przebywali na turnieju w zaprzyjaźnionym słowackim mieście – Svinicy

Już od ponad 18 lat współpraca z słowackim miastem Svinica pomiędzy klubem Marcinki układa się bardzo dobrze. Nie inaczej było w tym roku kiedy na zaproszenie klubu Start Svinica na międzynarodowy turniej udali się trampkarze. Oprócz Naszej ekipy w grze były 4 inne zespoły: drużyna gospodarzy oraz dwie inne drużyny ze Słowacji a także chłopcy z węgierskiego klubu Cygan. Po dobrej grze Naszych chłopaków w finale spotkaliśmy się właśnie z ekipą z Węgier. Mecz był bardzo  wyrównany, z przewagą Marcinków, ale to klub Cygan zdobył pierwsze miejsce w turnieju strzelając decydującą bramkę w ostatniej minucie spotkania. Szkoda, bo była to jedyna bramka stracona przez Nasz zespół. Na pocieszenie bramkarz z Kępna – Hubert Żłobiński został wybrany najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w turnieju. Pomimo braku końcowego sukcesu, było to dla chłopców bardzo cenne doświadczenie, które mamy nadzieję, zaprocentuje w przyszłości.

Co nie udało się trampkarzom udało się drużynie Old Boyów Marcinków, którzy swój jedyny a zarazem finałowy mecz rozegrali z przyjaciółmi ze Svinicy. Drużyna złożona z prezesa, trenera i rodziców pokazała charakter i spore umiejętności wygrywając swoje spotkanie.

Wyjazd miał również charakter integracyjny, a na przyjaciół spotkanych na Słowacji będziemy czekać w przyszłym roku na międzynarodowym turnieju w Kępnie.