MARCINKI WŚRÓD NAJLEPSZYCH DRUŻYN W POLSCE !

Drużyna Marcinków Kępno z rocznika 2008 i młodsi wzięła udział w Klubowych Mistrzostwach Polski 2018.  Zawody odbyły się 10.06.2018 na stadionie Mistrza Polski Legii Warszawa. W mistrzostwach wzięło udział 24 najlepszych drużyn z całego kraju. Zespoły zostały podzielone na 4 grup. W każdej grupie rozlosowanych zostało 6 drużyn. W fazie grupowej mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej premiowane były drużyny które zajęły miejsca od 1-4 w każdej grupie.

Drużynie z Kępna przyszło rywalizować z uznanymi markami w Polsce. W grupie C wraz z Marcinkami trafiły takie klasowe zespoły jak: Legia Warszawa, Arka Gdynia, AP Adrespolia, AP Sochaczew oraz Parasol Wrocław. W pierwszym meczu drużyna trenera Krzysztofa Podymy podejmowała AP Sochaczew. W tym meczu zespół z Kępna dominował. Chłopcy prowadzili grę. Byli częściej przy piłce i to oni dyktowali warunki rywalowi prowadząc 2:0. Niestety w ostatnich minutach spotkania drużynie rywala udało się strzelić bramkę kontaktową, a później doprowadzili do remisu. Wynik pierwszego pojedynku Kępnian zakończył się 2:2. W kolejnym pojedynku drużynie z Kępna, przyszło rywalizować z faworytem grupy drużyną – Legii Warszawa. Mecz był bardzo wyrównany. Nasi chłopcy pokazali charakter i nie odstawali swoją postawą na boisku od drużyny Legii. Mecz stał na wysokim poziomie. Akcje bramkowe miały obie drużyny. Niestety w ostateczności zespół Marcinków przegrał 0:2. W trzecim pojedynku chłopcy z Kępna pokazali się z jeszcze lepszej strony. Przyszło im rywalizować z drużyną AP Adrespolia. W tym meczu Kępnianie nie dali szans rywalowi pokonując go 3:1. W czwartych meczu naszemu zespołowi przyszło rywalizować z kolejną uznaną marką w Polsce – Arką Gdynia. Marcinki Kępno pokazały, że potrafią rywalizować z najlepszymi w Polsce. Nasi chłopcy pokonali nie byle kogo bo Arkę Gdynia aż 6:2 ! Założenia taktyczne, które przedstawił trener Marcinków Krzysztof Podyma, przyniosły owocne rezultaty. Chłopcy grali od tyłu, kontrolując przebieg spotkania. Zagrania prostopadłe do napastników, często kończyły się skutecznym zakończeniem akcji. Młodzi chłopcy zostawili kawał serca rywalizując na stadionie Mistrza Polski.  W piątej kolejce zespół z Kępna podejmował dobrze im znaną ekipę z Wrocławia. Akademia Parasol Wrocław, często rywalizuje z drużyną z Kępna na turniejach. Mecz był bardzo wyrównany. Jedni i drudzy w tym meczu mogli przeważyć szalę na swoją korzyść. Mecz zakończył się wygraną zespołu z Wrocławia 2:0.

Drużyna z Kępna awansowała z czwartego miejsca w gupie, jednocześnie dołączając do 16 najlepszych drużyn w Polsce z rocznika 2008 !

W 1/16 Marcinki Kępno trafiły na akademię Boguszowice. Chłopcy z Kępna prowadzili grę w tym spotkaniu. Mieli mnóstwo sytuacji aby zakończyć ten mecz na swoją korzyść. Niestety nie udało im się tego zrobić. Aby rozstrzygnąć zwycięzcę potrzebny był konkurs rzutów karnych. Dopiero w  8 kolejce udało się wyłonić zwycięzcę z tego pojedynku. Wygrała Akademia z Boguszowic.

Warto wspomnieć, że drużyna z którą przyszło Marcinkom rywalizować w grupie –  AP Sochaczew. Została Vice Mistrzem Polski grając w Finale. Zespół z Kępna w fazie grupowej, wygrał z vice Mistrzem aż  3:1 !

Trener Kępnian Krzysztof Podyma : „bardzo mnie cieszy postawa moich podopiecznych. Widać, że nasza ciężka praca na treningach przynosi owocne rezultaty. Jestem dumny, że drużyna z takiej małej miejscowości jak Kępno, potrafi postawić się tak klasowym drużynom w Polsce jak drużyny min. Legii Warszawa czy Arki Gdynia’’.