Młodziki na turnieju Hary Cup 2018

W zimowej scenerii odbył się turniej piłki nożnej rocznika 2005 w łodzi w dniach 16-18.03.2018 roku HARY CUP 2018.

W turnieju tym niegdyś uczestniczyli m.in. Arkadiusz Milik, Jakub Świerszczok, Bartosz Bereszyński. W tym roku wśród 12 drużyn z Polski uczestniczyli też młodzi piłkarze z Kępna, a mianowicie Marcinki Kępno. Podopieczni Pawła Falszewskiego w tym turnieju zaprezentowali się bardzo dobrze. W pierwszym dniu w turnieju wygrali jako jedyna drużyna wszystkie mecze zdobywając 8 bramek i nie tracąc ani jednego gola. Po kolei wygrali z ŁKS-em II 4:0, z Salos Szczecin 1:0 i w ćwierćfinale z AP Ostróda 3:0. W drugim dniu piłkarze z Kępna rozpoczęli turniej grając w półfinale z AGAPE Białołęka . Od pierwszej minuty młodzi piłkarze z Marcinków mimo zdecydowanej przewagi fizycznej przeciwnika przypuścili atak na bramkę rywali z Warszawy. Wydawałoby się ,że zdobycie bramki jest kwestia czasu. Niestety, błąd w defensywie spowodował, że przeciwnik zdobył gola. Kępnianie jednak nie załamali się i ciągle atakowali. Było wiele strzałowe na bramkę przeciwnika, gra toczyła się niemal bez przerwy na połowie przeciwnika. Nie udało się, przeciwnik w ostatniej sekundzie skontrował naszych piłkarzy i dosłownie w ostatniej sekundzie strzelił gola na 2:0. Był płacz, rozpacz i złość wśród młodych piłkarzy z Marcinków. Potrafili jednak zmobilizować się i w meczu o III miejsce wygra z utytułowaną szkołą piłkarską SMS UKS Łódź. Wielu kibiców uważało, że mecz o miejsce III stał na wyższym poziomie niż finał (to tak na pocieszenie). Należy podkreślić, iż zawodnicy z Kępna obecnie zajmują I miejscew rozgrywkach KOZPN, a od przyszłego sezonu będą uczestniczyć w rozgrywkach wojewódzkiej lidze trampkarza młodszego, w której będą mogli rywalizować z najlepszymi drużynami naszego województwa.

Tydzień wcześniej w sparingu z WKS Wieluń wygrali 18:2, a jeszcze wcześniej w turnieju w Bełchatowie zajęli IV miejsce (wygrywając m.in. z Górnikiem Zabrze 3:1), w Ostrzeszowie Victoria Cup II miejsce (na 8 zespołów), we Wrocławiu Gold Gem II miejsce (na 12 zespołów) i I miejsce w Krotoszynie (na 8 zespołów). Należy dodać, że w turnieju w Łodzi i w Krotoszynie najlepszym strzelcem okazał się zawodnik z Marcinków Jakub Urbański. Mamy nadzieję, że kolejni piłkarze z tego rocznika będą w przyszłości rozsławiali Kępno w ligach seniorskich.