Bardzo dobry początek rundy wiosennej rocznika 2005!

We wtorek 03.04.2018 roku zostały na w Kępnie rozegrany mecz w kategorii młodzik starszy pomiędzy MUKS Marcinki Kępno, a AT Krotoszyn.

W dniu tym spotkał się lider i wicelider w tej kategorii wiekowej ligi okręgowej KOZPN. Jesienią Marcinki pokonały Talentów z Krotoszyna 2:0. Tak więc mecz w Kępnie miał duże znaczenie dla zawodników z Kępna. Wygrana dałaby pewną pozycję lidera tych rozgrywek. Początek pierwszej połowie mecz był dość wyrównany . Jednak z upływem czasu rysowała się znacząca przewaga gospodarzy. Pierwsza bramkę dla Marcinków zdobył Nikodem Myśliński, a drugą Jakub Hurny. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0. W drugiej połowie trzy bramki na konto Marcinków dodał Mateusz Kowalski i jedną Jakub Urbański. Zawodnikom z Krotoszyna udała się raz skontrować i zdobyć honorowa bramkę. Mecz zakończył się zwycięstwem Marcinków 6:1. Zwycięstwo to daje zawodników z Kępna bardzo duże szanse na końcowe zwycięstwo w lidze okręgowej KOZPN w kategorii młodzik młodszy i możliwość gry w czerwcu w finale wojewódzkim.