MARCINKI najlepszą akademią w rejonie !

W ostatnich dniach odbył się prestiżowy turniej dla rocznika 2008 i młodsi. Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kępnie.

Wśród zaproszonych gości były wszystkie lokalne akademie : Marcinki Kępno, AP Wieruszów, KP Krążkowy, Pioner Baranów, Akademia Opatów i Akademia Reissa. Ostatnia akademia nie wzięła niestety udziału w Turnieju. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Akademia Marcinków Kępno oraz Akademia KP Krążkowy wystawiły do boju po dwie drużyny. W grupie A znalazły się takie zespołu jak : Marcinki Kępno I, KP Krążkowy I, Pionier Baranów. W grupie B natomiast AP Wieruszów, Marcinki II Kępno, KP Krążkowy II, Akademia Opatów.
W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny Marcinki II Kępno – AP Wieruszów. Po zaciętym pojedynku zwycięsko wyszła drużyna z Wieruszowa, wygrywając 2:3. W wielkim finale spotkały się drużyny Marcinki I Kępno – KP Krążkowy I. Wynik nie został rozstrzygnięty w regulaminowym czasie gry. O wyniku zadecydował konkurs rzutów karnych w którym zwycięsko wyszła drużyna Marcinków Kępno. Warto zaznaczy, że w drużynie KP Krążkowy wystąpiło kilku chłopców z rocznika 2007 z powodu braków kadrowych.
Bramkarz turnieju ; zawodnik AP Wieruszów
Najlepszy strzelec; zawodnik Marcinków Kępno
Najlepszy zawodnik; zawodnik z Opatowa.
Klasyfikacja ogólna :
1.    MARCINKI KĘPNO
2.    KP KRĄŻKOWY I
3.    AP WIERUSZÓW
4.    MARCINKI KĘPNO II
5.    BARANÓW
6.    OPATÓW
7.    KRĄŻKOWY II