Marcinki 2008 na podium w turnieju Bełchatów Cup

Zwycięstwem RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki zakończył się zorganizowany w sobotę 10 lutego w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. 1 Maja odbył się II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 „Bełchatów CUP 2018” pod patronem Posła RP Dariusza Kubiaka z okazji 40-lecia GKS „Bełchatów” S.A.

W turnieju udział wzięło 12 zespołów: Włókniarz Zelów, Ajaks Częstochowa, Pogoń Zduńska Wola, ŁKS Łódź, APN Talent Trzebnica, RKS Lechia Tomaszów Maz., KS Grocholice Bełchatów, Marcinki Kępno, Warta Sieradz, Soccer Bełchatów oraz dwie drużyny GKS Bełchatów. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy po 6 zespołów. W grupie grano systemem każdy z każdym. 

Dobrze zorganizowana gra w obronie oraz schematy gry w ofensywie pozwalały odnieść założone cele. Piłkarze z Kępna rywalizując z najlepszymi drużynami w Polsce pokazali ogromny charakter oraz serce do gry. Podopieczni trenera Krzysztofa Podymy nie dali szans rywalom w meczach grupowych. Zespół Marcinków Kępno uplasował się na pierwszym miejscu w tabeli gromiąc wszystkich swoich przeciwników.

W ćwierćfinale przeciwnikiem Kępnian była Pogoń Zduńska Wola.

Podczas meczu przeważali chłopcy z Kępna nie dając szans rywalowi. Mecz zakończył się zwycięstwem Kępnian 4 : 1. W półfinale Marcinkom przyszło rywalizować z drużyną Warty Sieradz. Młodzi chłopcy z Kępna rozgromili drużynę z Sieradza, wygrywając gładko 3:0. W finale Kępińska drużyna znowu trafiła na swojego grupowe rywala. Podczas meczu grupowego chłopcy z Kępna wygrali 3:0. W finale jednak było na odwrót i zespół Marcinków musiał uznać wyższość zespołu Lechii.

Warto wspomnieć, że zawodnik Marcinków Kępno, Mateusz Marciniak został wyróżniony przez trenerów otrzymując nagrodę indywidualną.

Wyniki meczów grupowych :

KS Grocholice Bełchatów 1: 6 MARCINKI KĘPNO

MARCINKI KĘPNO 6 : 1 Soccer Bełchatów

GKS II Bełchatów 0 : 2 MARCINKI KĘPNO

MARCINKI KĘPNO 3 : 0 Warta Sieradz

RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki 0 : 3 MARCINKI KĘPNO

Ćwierćfinał : MARCINKI KĘPNO 4 : 1 Pogoń Zduńska Wola

Półfinał : MARCINKI KĘPNO 3 : 0 Warta Sieradz

Finał MARCINKI KĘPNO 0 : 3 Lechia Tomaszów Mazowiecki


Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.RKS Lechia Tomaszów Maz.
2.MARCINKI KĘPNO
3.Warta Sieradz
4.APN Talent Trzebnica
5.GKS I Bełchatów
6.Pogoń Zduńska Wola
7.Ajaks Częstochowa
8.GKS II Bełchatów
9.Soccer Bełchatów
10.Włókniarz Zelów
11.ŁKS Łódź
12.KS Grocholice Bełchatów